29.03.2024

Vyhlášení celkových výsledků GT CUP 2019 - 2020

Pridaný 22.10.2020 | autor Jan Merhaut

22. október 2020 ... Jan Merhaut ... letošní rok s ohledem na situaci kolem Covid-19, jsme se rozhodli vyhlásit výsledky pouze on-line.

Do poslední chvíle jsme doufali v tradiční vyhlášení, první pokus jsme chtěli učinit na Panters Cup 2020, který byl bohužel zrušen. Druhý pokus směřoval na E-Day 2020 a jak všichni jistě víte dopapdlo to stejně. Zbyla nám tedy jediná možná varianta v tomto nelehkém období a to ta, že výsledky vyhlásíme on-line. Při započítávání výsledků jsme bohužel byli nuceni nezapočítat výsledky z ModelBrna 2019 a Malé Pardubické, kde nemáme výsledkové listiny. Proto jsme ani neodečítali nejlepší a nejhorší výsledek u každého účastníka a vykompenzovali to tyto dvě soutěže. A jak to vše nakonec dopadlo?

V celkovém bodování se na 1. místě umístil Vítězslav Kyšner (CZ) se 64 body. O druhé a třetí místo se dělí Martin Kováč (SK) a Radomír Profous (CZ) kteří dosáhli na společnou metu 39,5 bodu.

V sekci “Závodní automobily” dominoval Martin Kováč (SK) se 34,5 body. Velké překvapení se odehrálo na druhém místě, kde se z 32 body umístil Přemysl Bartoš (CZ) jako “Skokan roku 2019”.     O třetí místo se pak dělí René Tejkl (CZ) a Petr Hlaváček (CZ) s 25 body.

Sekci “Civilní automobily” opanoval celkový vítěz GT CUP 2018 Radomír Profous (CZ) s 29,5 body. Na druhém a třetím místě se společně umístili Vítězslav Kyšner (CZ) a  René Tejkl (CZ) s 10 body.

Sekce “Motocykly” byla pro tento rok novinkou v GT CUP. V této sekci se účastnili tři modeláři. Na prvním místě se umístil Vítězslav Kyšner (CZ) se 17 body.  Druhé místo patří Petrovi Hromadovi (CZ) z 12 body a třetí místo Ivan Šály (SK) s 5 body.

Další novou kategorií pro GT CUP 2019 byla sekce “Civilní těžká technika” a musím konstatovat, že zde probíhal lítý boj o body až do posledního kola. První místo nakonec opanoval Martin Šíla (CZ) s 32 body. Těsně za ním s rozdílem dvou bodů skončil na druhém místě Karel Husák (CZ) s 30 body. A na třetím místě se umístil Jan Sklenička se 17 body.

Tento rok jsme mezi s sebou přivítali i jednu juniorku a to Rozálii Potůčkovou, která zdárně konkurovala modelářům i v seniorských kategoriích. Její 10.místo v celkovém bodování svědčí o tom, že se u naší “Rózy” máme ještě na co těšit. Za její výkon do Top 10 a za její skvělou práci odměňujeme Rozárku věcnou cenou od firmy car-model-kit.cz, pohárem a diplomem. Děkujeme Rozárko a doufáme, že i příští rok uvidíme tvé práce u nás v GT CUPu.

Všem výše zmíněným vítězům gratulujeme, budeme je jmenovitě kontaktovat a domluvíme se na zaslání cen.

Poděkování také patří všem našim sponzorům: East Models.sk, Car-model-kit.cz, M3M, REJI Model, Mn-Modelář, Scale Model Work, Forum.paddockmag.com. Pevně věříme v jejich přízeň i v dalších ročnících GT CUPu.

V neposlední řadě musím poděkovat také klukům z KPM Brněnec kteří se připojili se svoji soutěží k akci “Modeláři pomáhají dětem” a vybrali na ni celkovou částku 1600,- Kč. Díky nim je teď na tomto projektu vybráno celkem 1700,- Kč. Velká poklona tedy putuje do KPM Brněnec a v tomto projektu samozřejmě bude GT CUP pokračovat i nadále.

Co se týká samotného GT CUPu, tak na příští rok plánujeme nějaké novinky i v organizaci GT CUP o kterých vás budeme ještě informovat. Bez obav, formát soutěže i s pravidly zůstane zachován tak jako v roce 2019-2020.  Těšte se tedy na novinky a sledujte East models.sk, kde vás o všem budeme včas informovat.

A co na konec?

Nakonec snad jen vám všem popřát pevné zdraví, hodně trpělivosti v této nelehké době. Doufáme, že příští rok se nám už modelářské soutěže vrátí do normálu, stejně tak jako normální život, který si pamatujeme ještě před Covid-19. Držte se, zůstaňte doma a lepte modely. Což pro nás modeláře asi není až tak špatné řešení karantény.  Alespoň budeme příští rok mít o čem debatovat na soutěžích a těšíme se stejně jako vy na to až se někde společně zase sejdeme.