eastmodels.sk
eastmodels.sk

EastModels Challenge 2024, Liptovský Hrádok (SK)

10.08.2024
#

Nasledujúca udalosť

EastModels Challenge 2024, Liptovský Hrádok (SK)

10.08.2024

Ansaldo A1. Balilla, 1/48, Techmod - RECENZIA (PL + SK text)

Pridaný 06.05.2024 | autor Grzegorz Siuta

 Znany polski producent kalkomanii firma Techmod co jakiś czas wypuszcza na rynek swoje modele plastikowe. My do recenzji dostaliśmy model samolotu Ansaldo A1. Balilla w skali 1:48 numer katalogowy 41111.

 Známy poľský výrobca obtlačkov Techmod z času na čas vydáva svoje plastové modely. Na recenziu sme dostali model lietadla Ansaldo A1. Balilla v mierke 1:48, katalógové číslo 41111.

 W pudełku znajdują się dwie wypraski, elementy druku 3D, kalkomania z trzema malowaniami (polskim, włoskim i greckim) , a także pręcików z tworzywa kawałka cienkiej pleksi do wykonania oszklenia. Co do samych wyprasek to są wykonane z szarosrebrnego plastiku, no na pewno nie jest to jakośd Arma Hobby czy Eduard, ale ogólnie jakośd jest w porządku.

 Krabička obsahuje dva rámčeky, 3D diely, dekály pre tri verzie sfarbenia (poľský, taliansky a grécky), ako kus tenkého acetátu na výrobu zasklenia. Čo sa týka samotných výliskov, sú vyrobené zo strieborno-šedého plastu, určite nie kvality Arma Hobby alebo Eduardu, ale celkovo je kvalita v poriadku.

 Wydruk 3D składa się dwóch elementów zawierających z około 30 precyzyjnych detali. Szprychowane koła, fotel pilota, okucia zastrzałów, kotwy do mocowania naciągów. Osobnym wydrukiem jest chłodnica, pięknie widoczna siatka oraz logo producenta. Ogólnie mówiąc takie dodatki druku naprawdę wzbogacają model i robią tak zwaną „robotę”.

 3D tlač pozostáva z dvoch sád obsahujúcich približne 30 detailov. Kolesá so špajchňami, sedadlo pilota, kovanie vzpier, kotvy na montáž výstuže. Samostatným výtlačkom je chladič, na ktorom je krásne viditeľná sieťka a logo výrobcu. Všeobecne povedané, takéto doplnky skutočne obohacujú model a robia takzvanú „robotu“.

 Kalkomanie wiadomo, firma Techmod robi je bardzo dobrze i tutaj niemożna nic złego powiedzied. Szkoda że firma nie pokusiła się o arkusz kalkomanii z tak zwana sklejką, ponieważ uatrakcyjniła by jeszcze bardziej ten zestaw.

 Je známe, že obtlačky vyrába Techmod veľmi dobre a tu sa nedá povedať nič zlé. Škoda, že firma neponúkla aršík dekálov s takzvanou preglejkou, pretože by to túto sadu ešte viac zatraktívnilo.

 Ogólnie mówiąc z tego zestawu można zbudowad fajny model samolotu, na pewno druk 3d wzbogaca bardzo ten zestaw. Polecamy do recenzji video.

 Vo všeobecnosti možno z tejto sady postaviť pekný model lietadla a 3D tlač túto sadu určite obohacuje. Odporúčame video recenziu.

návrat hore