eastmodels.sk
eastmodels.sk

EastModels Challenge 2024, Liptovský Hrádok (SK)

10.08.2024
#

Nasledujúca udalosť

EastModels Challenge 2024, Liptovský Hrádok (SK)

10.08.2024

Panzershow 2024 - pribudli ďalšie ocenenia!

Pridaný 28.06.2024 | autor Ján Moravčík, Ladislav Vallo, Aleš Jurák, Richard Topalov

Panzershow 2024 sa uskutoční 29.6.2024 v Návsí (restaurace u Mrózka)

 

28. jún 2024 ... Ján Moravčík ... na zoznam špeciálnych cien nám pribudli ďalšie dve, a to od našich priateľov z Noweho Targu.

A od organizátorov súťaže Hobby Model Borský Mikuláš. Ďakujeme veľmi pekne!

27. jún 2024 ... Ján Moravčík ... v mene hlavných organizátorov súťaže sa chcem všetkým poďakovať za prekrásnu účasť v internetovej registrácii. Dokopy ste zaregistrovali 361 modelov! Je to veľmi pozitívne číslo, hlavne kvôli tomu, že tohto roku to vôbec nebolo jednoduché. Kto nestihol elektronickú registráciu, modely si môže prihlásiť v deň súťaže na mieste od 7:30 - 10:00. Ja už priestor na aktualizáciu mať nebudem, ozvem sa najskôr v piatok večer alebo sobotu ráno s piatkovým reportom. 

Do Návsí sa presúvam spolu s Lukášom Kvietkom zajtra okolo jednej hodiny. V pláne máme neskorý obed v Prístave Kostkov a po ňom sa presúvame ku Mrózkovi, aby sme Láďovi a Alešovi pomohli s prípravou priestorov. 

Na čo sa počas soboty môžete tešiť?

 • 30 súťažných kategórií
 • workshop na tému: Ako vytvárať DAK kamufláž pomocou farieb ATOM (11:15 - 12:15)
 • množstvo špeciálnych a klubových cien
 • prednášku na tému: Československé vyznamenania (10:30 - 11:00)
 • možnosť prehliadky bojového vozidla Jašterka
 • sprievodný program Rytieri v Návsí, ktorý sa uskutoční v areáli za kostolom počas celého dňa
 • prekrásne zrekonštruované prostredie Reštaurácie u Mrózka

26. jún 2024 ... Ján Moravčík ... do ukončenia internetovej registrácie zostávajú posledné hodiny! Tá končí dnes, presne o 20:00. Pred pár minútami sa počet prihlásených modelov prehupol cez 300 a verím, že tento počet do večera ešte porastie. 

K špeciálnym cenám pribudli ocenenia od klubu Jolly Jogers z Trnavy.

A od chalanov z MK Šumperk. 

25. jún 2024 ...Ladislav Vallo ... před pár hodinami nám dorazily modely od firmy Eduard.

Za drobnou spolupráci nás podpořili těmito fantastickými modely, které v sobotu skončí v rukou mladých modelářů. Máme obrovskou radost! Včera padla "dvěstovka" registrovaných modelů. Do konce registrace zbývá už jen neceých 27 hodin!!! 

24. jún 2024 ...Richard Topalov ... v letošním programu se můžete těšit na unikátní ukázku a to: "Mistr Popravčí v Návsí!" 

Katovna U Jeníčka

Výkladem a ukázkami se snažíme držet historických reálií, instrumentária přibližujeme v nejvyšší možné míře doložené skutečnosti.

Pokoušíme se představit všechny části této snížené profese, se všemi výhodami i neduhy v dobách dávno minulých. Nabízíme možnost vyzkoušení většiny nástrojů pod dohledem, nebo v případě zájmu za účasti našich katů případně pacholků. 

24. jún 2024 ... Ladislav Vallo ... jedeme do finále. Do startu dvanáctého ročníku soutěže Panzershow v Návsí zůstává něco přes pět dní! Pozor, elektronická registrace končí ve středu ve 20:00! Nenechávejte si přihlašování modelů na poslední chvíli! Nás odlehčíte od vypisování papírů a vy si tak můžete vychutnat vše co pro vás připravujeme.

V kategoriích žáci a junioři budou oceněni modeláři odměněni modely. Bez silného partnera, který je v tomto případě MAS Jablunkovsko by to nešlo a touto cestou jim moc děkujeme za podporu naší akce!

23. jún 2024 ... Ján Moravčík ... okrem nádherných krížov a originálnych cien vo forme bombových črepín organizátori pripravili ocenenia vo forme nábojníc pre najlepšieho žiak a najlepšieho juniora. 

Súčasťou sprievodného programu bude aj modelárska burza, kde budú predávať nasledovné firmy alebo jednotlivci:

 • Armour models
 • TOMCAT Frýdek Místek
 • Michael Vita
 • Martin Svoboda/Ostravan Modelář Ostravski
 • Bonifác Modelko

Nižšie pridávame tiež mapku parkovacích miest (tie sú vyznačené červenou farbou) a lokalitu súťaže. Na všetkých sa už veľmi tešíme, a nezabudnite si svoje modely registrovať elektronicky. 

Od našich priateľov z Jindřichova Hradce pribudla ich špeciálna cena. Ďakujeme.

22. jún 2024 ... Ján Moravčík ... presne o týždeň o takomto čase sa budeme prebúdzať v Návsí, kam takmer celý náš tím pricestuje už v piatok, aby pomohol Láďovi Vallovi a Alešovi Jurákovi s organizáciou 12. ročníka súťaže PANZERSHOW. 

Okrem tejto podpory pripravujem pre návštevníkov workshop na tému ako vytvárat DAK (africkú) kamufláž pomocou nových farieb ATOM od firmy Ammo by Mig Jimenez. Workshop sa bude konať v hlavnej sále v čase od 11:15 - 12:15. Budem veľmi rád, keď sa zastavíte a opýtate na čokoľvek. 

Iba pripomeniem, že do ukončenia internetovej registrácie modelov zostáva už len 5 dní. Končí presne v stredu 26. júna 2024 o 20:00. 

19. jún 2024 ... Ján Moravčík, Ladislav Vallo ... do ukončenia internetovej registrácie modelov zostáva už len týždeň. Tá končí presne v stredu 26. júna 2024 o 20:00. Od Láďa mám informáciu o zmene formátu vyhodnotenia nasledovne:

Pozor, v letošním roce bude probíhat vyhodnocení odlišným způsobem než v minulosti. Oceněný model, resp. jeho soutěžní štítek bude označen razítkem OCENĚNÝ MODEL nebo SPECIÁLNÍ CENA.

Co to znamená?

Oceněný model – model, který získal cenu ve standardních kategoriích (kříž se vydává mimo závěrečný ceremoniál). S tímto štítkem pojede modelář v 15:15 na místo, které bude předem určeno a vyzvedne si cenu. Pozor, je nutné mít ústřižek soutěžního lístku pro kontrolu!

Speciální cena – model, který získal speciální cenu. Cena se mu předá v rámci závěrečného ceremoniálu, který bude probíhat od 15:00 v hlavně sále.

Závěrečný ceremoniál se bude týkat jen sponzorských a hlavních cen.

Předpokládaný časový harmonogram soutěže:

7:30 - 10:00                        přejímka modelů

10:10                                  zahájení soutěže

11:00 - 14:00                      hodnocení modelů

8:00 - 14:30                        výstava modelů pro veřejnost

Od 14:30                             balení modelů

Od 15:00                             závěrečný ceremoniál (speciální ceny)

Od 15:15                             vydávaní cen štandardních kategórií

14. jún ... Ján Moravčík ... ahoj do 12. ročníka súťaže Panzershow zostávajú dva týždne. Milujem túto akciu a tento rok bude mať pre mňa špeciálnu príchuť. (Kým sa dostanem k tomu prečo, iba pripomeniem, že internetová registrácia je aktívna. Stačí keď kliknete TU.) Panzershow som okrem iného miloval aj z dôvodu, že vo mne evokovala leto. V minulosti som pracoval v CDR (predtým detský domov) a letné prázdniny pre nás zamestnancov znamenali trošku iný "mód". Minulý rok som po dvanástich rokoch prácu zmenil a začal som pracovať v základnej škole. To znamená prvé veľké voľno cez letné prázdniny. Na toto sa veľmi teším a idem si to naplno užiť!

Do Návsí sa presúvame už v piatok, aby sme podvečer pomohli s prípravou priestorov a registrácie na sobotu. Okrem mňa a mojej dcéry tu bude Lukáš Kvietok, Vojto Mitura, Pavel Vagner a Roman Michalko so svojim synom Ondrejom. Láďo Vallo s Alešom Jurákom pripravili pre súťažiacich exkluzívne ceny v podobe autentických artefaktov vojenskej bomby. Viac o ich iniciatíve sa dočítate, keď kliknete na obrázok nižšie. 

Za EastModels opäť prinesieme plakety, ale tentokrát ich bude sedem. Každý jeden z našej skupiny vyberie jeden model. 

5. jún 2024 ... Ladislav Vallo ... ahoj Modeláři, pro letošní Česko Slovenskou Panzershow jsou připraveny speciální ceny pro seniorské kategorie. Další se ještě připravují. Pro žáky a dorost se podařilo získat celou řadu modelů. Jen se přijít ukázat a soutěžit. Malá ukázka speciálních cen, které budou rozděleny.

ELEKTRONICKÁ REGISTRACE stále běží, stačí kliknout ZDE. 

2. jún 2024 ... Ladislav Vallo ... spustili jsme internetovou registraci modelů. Odkaz naleznete ZDE nebo v hlavičce tohoto článku. JEN PŘIPOMÍNÁME, ŽE ZA každou uzavřenou 100 ONLINE registrovaných modelů dostane model o pořadovém čísle 100, 200, 300, 400, 500 atd. 100ml hrníček se žlutočernou stuhou.

A MODELY, KTERÉ BUDOU MÍT ONLINE REGISTRACI PŘIHLAŠOVACÍ ČÍSLO 50,150,250,350,450,550 A VÍCE KONČÍCÍ 50 OBDRŽÍ FLASH DISK VELIKOST 8BG.

29. máj 2024 ... Ladislav Vallo ... čas dvanáctého ročníku se pomalu blíží a my jsme tady opět s aktuálními novinkami. Už tuto sobotu bude zveřejněn odkaz na internetovou registraci, kterou tak jako v loňském roce zajišťuje Marek Zindulka s ostatními členy MK Šumperk, za což jim velmi pěkně děkuji. Níže vám přináším důležité body programu soutěže. Máte se na co těšit!

Doprovodné akce:

8:00 – 13:00                   

MOŽNOST PROHLÍDKY  Samohybný protiletadlový dvojkanón vz. 53/59  JEŠTĚRKA

(přistavená u Restaurace u Mrózka – poskytl pan Josef Czudek)

(autor fotografie: Andrej Pračko)

10:00 – 22:00                   

RYTÍŘI V NÁVSÍ – doprovodná akce

(areál  u Kostela)      

10:30 – 11:00                

BESEDA – ČESKOSLOVENSKÁ VYZNAMENÁNÍ

1918 - 1945  Vallo Ladislav

11:15 - 12:15                  

Workshop Ján Moravčík

práca s novými farbami ATOM pri vytváraní kamufláže DAK

14. máj 2024 ... Ladislav Vallo ... AHOJ VŠEM. INFORMACE PRO PRODEJCE NA PANZERSHOW 2024 STEJNĚ JAKO LONI BUDE V MALÉM SÁLU RESTAURACE MROZEK NÁVSÍ K DISPOZICI 7 PRODEJNÍCH MÍST O ROZMĚRECH 200X80 CM V PŘÍPADĚ VĚTŠÍHO PŘEKROČENÍ ZÁJEMCU BUDEME INDIVIDUÁLNĚ ŘEŠIT.

Prodejci:
Kdo bude mít ZÁJEM o prodejní místo v malém sále na Panzershow –
kontakt na pořádajícího:

Ing.Vallo Ladislav registrace na emailu Vallo.l@seznam.cz: nebo tel: 724411506

K dispozici bude celkem 7 stolů.

Registrace prodejců bude spuštěná od 23.5.2024 - 25.6.2024

Velikost stolů 200x80cm

Cena za 1 prodejní stůl 450,-

TÝM PANZERSHOW


 

14. máj 2024 ... Ladislav Vallo ... Ahoj, stejně jako loni, máme pro Vás připravenou hlavní cenu Medal of Magistr Modeler.

Samotné kříže budou letos udělovány s podstavcem v černé barvě. Připravujeme speciální ceny, které během měsíce připravíme a věříme, že se vám budou líbit, a Vy si je přijedete vysoutěžit.

Mezi speciální ceny budou zařazeny plechové 100 ml panzerhrníčky i se stuhou ve Slezských barvách. Těšíme se na Vaší účast.

Stavebnice do soutěže věnovala také česká firma Eduard. Velice děkujeme!

10. máj 2024 ... Ján Moravčík ... zverejnením fotografie nižšie pred pár dňami sa v niektorých facebookových skupinách rozvírili vášne. Klamal by som, keby som povedal, že som to nečakal. Nijak som sa do týchto diskusií nezapájal. Čas a energiu budem radšej sústrediť k tomu, o čo sa usilujem od roku 2012, a to všemožne podporiť túto akciu, ktorá mi prirástla k srdcu. 

Ako Slovák podporujúci českú súťaž som sa potešil, že na ocenení vidím kus z niečoho, čo som, dúfam v jej histórii zanechal a nie len ja. Mohol by som menovať veľké množstvo slovenských modelárov, ktorí berú Panzershow ako našu Česko-Slovenskú, konajúcu sa v prekrásnom prostredí Sliezska.

Viac o vývoji ocenenia sa dočítate v článku TU.

3. máj 2024 ... Ján Moravčík ... termín 12. ročníka súťaže Panzershow sa nezadržateľne blíži. Novinkou bude jedinečná stuha, ktorú pre ocenených modelárov organizátori pripravili. 

My už tradične pricestujeme do Návsí v piatok poobede, aby sme spoločne s Láďom Vallom a Alešom Jurákom pripravili priestory súťaže. Okrem toho, že v sobotu bude v Návsí prebiehať modelárska súťaž, v areáli pri kostole bude ďalšia akcia, ktorú organizujú bratia Topalovci. Tá bude zameraná na históriu. Viac info nájdete, keď kliknete na obrázok nižšie. 

28. marec 2024 ... Ladislav Vallo ... NA VODEČKU, NA RUMÍČEK, MÁME PRO VÁS PANZERHRNÍČEK. VELIKONOCE JSOU Z PRAVIDLA PESTRÉ. DOVOLUJEME SI VÁM TAK V PESTRÝCH BARVÁCH PŘEDSTAVIT LIMITOVANOU SÉRII PLECHOVÝCH 100 ML PANZERHRNÍČKŮ. HRNÍČKY JSOU S POTISKEM OBLÍBENÉHO KŘÍŽE PANZERSHOW SE STUHOU V TRADIČNÍCH SLEZSKÝCH BARVÁCH.

Hrníčky je možno získat na soutěži jako speciální cenu a anebo přes internetovou registraci modelů. Za každou uzavřenou 100 registrovaných modelů dostane model o pořadovém čísle 100, 200, 300, 400, 500 atd. 100ml hrníček se žlutočernou stuhou. Doufáme, že limitovaná série podpoří internetovou registraci, která usnadňuje pořadatelům soutěž a dovoluje tak možnost získat PANZERHRNÍČEK. Další informace o cenách a speciálních oceněních budete informování průběžně. Těšíme se na vaší účast. Za team Panzershow Vallo Ladislav a Aleš Jurák.

13. marec 2024 ... Ladislav Vallo ... ahoj všem modelářům, přípravy na letošní ročník Česko-Slovenské Panzershow 2024 v Návsí již běží. Jak všichni víte tato modelářská soutěž je v povědomí regionálním. Posledním víkendem se však obec Návsí zapsala pro rok 2024 světově.

Rodačka z Návsí modelka Krystyna Pyszková se stala Miss World pro rok 2024.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... ova-247456

Tímto si dovoluji pozvat všechny modeláře na letošní soutěž 2024, aby se zúčastnili nejen s modelama, ale aby se přišli podívat do kraje, kde jsou pěkná děvčata. Jsou připravené novinky, které budeme během následujících týdnů zveřejňovat a budeme se těšit na Vaší hojnou účast.

Registraci budeme preferovat online.

Pro letošní rok jsou tyto kategorie :

Seniori:
S1 Letadla vrtulová 1/72
S2 Letadla proudová 1/72
S3 Letadla vrtulová 1/48
S4 Letadla proudová 1/48
S5 Letadla 1/32
S6 Vrtulníky a Civilní letectvo všechny měřítka
S7 Bojová technika 1/72 a menší
S8 Bojová technika 1/48 a větší
S9 Diorámy 1/72 a menší
S10 Diorámy 1/48 a větší
S11 Lodě ponorky bez rozdílu měřítka
S12 Figurky všechna měřítka
S13 Busty
S14 Automobily a Motocykly
SP15 Papírové modely Letecká technika
SP16 Papírové modely Vojenská Technika
SP17 Papírové modely Civilní technika
SP18 Papírové modely Ostatní

Žáci 5-12 let
Z1 Letadla a vrtulníky 1/72 a menší
Z2 Letadla a vrtulníky 1/48 a větší
Z3 Bojová technika 1/72 a menší
Z4 Bojová technika 1/48 a větší
Z5 Diorámy bez rozdílu měřítka
Z6 Ostatní

Junioři 13-18 let
J1 Letadla a vrtulníky 1/72 a menší
J2 Letadla a vrtulníky 1/48 a větší
J3 Bojová technika 1/72 a menší
J4 Bojová technika 1/48 a větší
J5 Diorámy bez rozdílu měřítka
J6 Ostatní

Prodejci:
Kdo bude chtít mít prodejní místo na Panzershow pište na email 
vallo.l@seznam.cz tel: 724411506
velikost stolů 200x80cm. / celkem 6 prodejních míst v malém sálu/ cena za 1 prodejní stůl 450,-

Pokud by byl zájem větší, bude možnost prodejní stánek venku.

Další informace budeme zveřejnovat následně.
Za team Panzershow.

Vallo Ladislav, Jurák Aleš 

16. február 2024 ... Ján Moravčík ... žiadna modelárska súťaž by sa nedala zorganizovať bez silných partnerov. Vďaka usilovnému prístupu Láďa Valla, hlavného organizátora, tohto roku podporili organizáciu Panzershow títo sponzori:

3. január 2024 ... Ján Moravčík ... už po dvanástykrát sa v prekrásnom prostredí obce Návsí uskutoční tradičné predprázdninové modelárske podujatie Panzershow 2024. Pre mňa osobne to bude jedenenásty ročník, pretože účasť na tejto akcii som vynechal iba raz, a to v roku 2011, kedy sa konal premiérový ročník.

Súťaž sa za tie roky posunula od malej regionálnej súťaže až po akciu s medzinárodnou účasťou. Aj napriek jej rastu nestráca svoju najhodnotnejšiu prednosť, a to príjemnú, rodinnú atmosféru, ktorá je doplnená kúzelným prostredím Moravskosliezskeho kraja.

Panzershow 2023 - prvé fotografie

Panzershow 2023 očami Jána Moravčíka – REPORT

Panzershow 2023 - fotogaléria lietadiel a vrtuľníkov

Panzershow 2023 - fotografie bojovej techniky a diorám

Panzershow 2023 - civilné vozidlá, lode, figúrky, papierové modely

Panzershow 2023 - žiacke a juniorské modely

Súvisiace články

Panzershow 2024 - fotografie bojovej techniky a diorám

Pridané 01.07.2024NovinkyPodujatiafoto

Panzershow 2024 - rozsiahly REPORT Jána Moravčíka

Pridané 30.06.2024NovinkyPodujatia

Panzershow 2024 - fotogaléria lietadiel a vrtuľníkov

Pridané 30.06.2024NovinkyPodujatiafoto

Panzershow 2024 - prvé fotografie!

Pridané 29.06.2024NovinkyPodujatiafoto

Bombové speciální ceny na Panzershow!

Pridané 13.06.2024PodujatiaHistória

Príbeh jedného kríža...

Pridané 10.05.2024NovinkyHistória

návrat hore