eastmodels.sk
eastmodels.sk

Hobby Model Show 2024, Borský Mikuláš (SK)

04.05.2024
##

Nasledujúca udalosť

Hobby Model Show 2024, Borský Mikuláš (SK)

04.05.2024

Hawker Hurricane Mk IIc „Jubilee“, Arma Hobby, 1/48 - RECENZIA

Pridaný 10.03.2024 | autor Ján Moravčík

Pred pár týždňami k nám do redakcie dorazila zásielka z firmy Arma Hobby, v ktorej sa ukrývali ďalšie modely na recenziu. Medzi nimi aj Hawker Hurricane Mk IIc „Jubilee“ (kat. č. 40006) v mierke 1/48 v jubilejnom vydaní pri príležitosti 10. výročia firmy.

Model je obohatený o 3D diely sedačky, guľometov a výfukov.

Model Hurricane nemusíme špeciálne predstavovať, na našom webe sme o ňom písali už veľa. Pod článkom nájdete video recenzie modelov Hawker Hurricane Mk IIc TROP a Hawker Hurricane Mk IIc.

Kto je u nás na webe nový iba pripomeniem, že sa jedná o mimoriadne vydarenú stavebnicu špičkovej kvality. Model je zabalený do škatule a v jej vnútri sa ukrýva kartónový „šuplík“ zabezpečujúci dokonalú ochranu dielov.

V stavebnici nájdete tri rámčeky zo šedého plastu, číre diely, bonusové 3D diely, návod, masky a dekálový aršík.

Jednotlivé diely sú dokonalo ostré s množstvom jemných detailov. Fotografie jednotlivých dielov sme umiestnili do fotogalérie. 

Ako som spomínal v úvode, jubilejná verzia modelu obsahuje 3D diely. Je to určite príjemným bonusom a modelár tak môže ešte viac vyšperkovať tento už aj tak veľmi detailný model.

Návod je prehľadný a pohodlne vás prevedie celou stavbou.

Dekály sú mimoriadne jemné s dobrou tlačou. Ich producentom je firma Techmod, ktorá patrí medzi najlepších výrobcov tohto sortimentu široko ďaleko.

Masky vám výrazným spôsobom uľahčia maskovanie prekrytu kabíny a ďalších detailov stavebnice.

Čo by som dodal na záver? Kúpou tohto modelu sa vám do rúk dostane mimoriadne kvalitná stavebnica, ktorej stavba bude pre vás radosťou. Pamätám si, keď som sa o firme Arma hobby po prvýkrát dozvedel. Bolo to presne v tomto čase pred piatimi rokmi, keď som sa prvýkrát zúčastňoval súťaže Ciupaga v Nowom Targu. Firma ubehla dlhú cestu a za tento relatívne krátky čas sa vyšvihla medzi najlepších. K desiatim narodeninám srdečne blahoželám!

Súvisiace články

P-400 Airacobra, Arma Hobby, 1/72 - RECENZIA

Pridané 11.04.2024NovinkyTipy a triky

návrat hore